Интересни статии

 • Зглобот на колкот боли на левата или десната страна и дава на ногата: вообичаени причини. Што да направите ако ногата боли во зглобот на колкот? Симптоми и третман на најчестите болести кои предизвикуваат болка. Болка во зглобот на колкот кај деца. Превенција.
  9 Мај 2022
 • Болка во коленото: причини, симптоми. Современа терапија, плазмолифтинг, мануелна терапија и други методи на лекување.
  24 Април 2022
 • Цервикална остеохондроза: симптоми и третман. Начини на лекување: аналгетици, физиотерапија, народни лекови.
  22 Април 2022
 • Терапевтскиот фластер за болки во грбот и долниот дел на грбот е многу погоден - го залепив и болката помина. Постојат фластери со природни и синтетички состојки.
  22 Април 2022
 • Што е остеоартритис на зглобот на глуждот: симптоми и причини за болеста. Третман на посттрауматски, деформирачки и други видови на воспаление на зглобот на глуждот со лекови, физиотерапија и вежбање. Методи за ослободување од болка.
  31 март 2022
 • Што е торакална остеохондроза: нејзините причини, симптоми и сензации во болеста, третман.
  16 март 2022
 • Што е остеохондроза на торакалниот 'рбет? Како да се дијагностицира болеста со помош на симптоми и кои методи на лекување се користат за борба против оваа сериозна болест. Дали вреди да се занемари третманот на торакална остеохондроза?
  21 Февруари 2022
 • Болката во зглобот на колкот е карактеристика на причините за состојбата предизвикана од разни болести. Алтернативен третман на болка во зглобот на колкот. Со кој лекар треба да се обратам за проблем? Прочитајте ја статијата за корисни информации.
  19 Февруари 2022
 • Како се развива артрозата на зглобот на колкот. Причини и симптоми на болеста. Дијагноза, методи на лекување и превенција на коксартроза.
  18 Февруари 2022
 • Причините зошто грбот боли во пределот на лопатките, карактеристиките на локализацијата и карактеристиките на синдромот. Истовремени патологии и симптоми, дијагноза и третман на болка.
  13 Јануари 2022
 • Остеохондроза на градниот кош - што е тоа? Зошто е опасно и како да се препознае остеохондрозата на торакалниот 'рбет? Третман, масажа и вежбање терапија за остеохондроза на градниот кош.
  2 Јануари 2022
 • Остеоартритис: причини, симптоми и дијагноза. Совети и совети од експерти за третман на артроза на зглобовите.
  31 Декември 2021
 • Збир на физички вежби за цервикална остеохондроза помага да се справите со болката, да го намалите воспалението и да го зајакнете мускулниот корсет. Правилата за лекцијата се опишани во статијата.
  28 Декември 2021
 • Причините, првите знаци и симптоми на артроза на рамениот зглоб. Методи на лекување: терапевтска масажа и гимнастика, рецепти за народни лекови, хранлива корекција во случај на болест.
  4 Септември 2021
 • Зошто се појавува болка во коленото? Болката во колената може да го отежни движењето. Прочитајте повеќе за неговите причини и третмани.
  23 Јули 2021
 • Причини за болка под скапулата од левата страна. Што да направите ако има болка под левата скапула позади? Симптом на кои болести може да биде болка во грбот под левото рамо сечиво. Посетете го вашиот лекар за да започнете со ран третман.
  22 Јули 2021
 • Остеохондроза на торакален 'рбет - дегенерација на' рбетниот диск: причини, симптоми, дијагноза. Третман: лекови, хируршки.
  21 Јули 2021
 • Зошто е опасна остеохондрозата на 'рбетот?
  10 Јули 2021
 • Остеохондроза на 'рбетот сè што треба да знаете: што е тоа, знаци и симптоми, причини и фази на развој. Прочитајте за третман на остеохондроза на 'рбетот - лекови, физиотерапија, лекови.
  22 Јуни 2021
 • Причини за болка во грбот во лумбалниот регион, причини поврзани со патологијата на 'рбетот и другите органи. Карактеристики на болка кај мажи и жени, принципи на лекување.
  10 Јуни 2021
 • Причини за болка во зглобовите и што да направите ако се многу болни и болни? Кои болести можат да предизвикаат болка и како да се излечи и да се ослободи од неа?
  3 Јуни 2021
 • Како да се ослободат болките во грбот, болката во долниот дел на грбот, што може да биде проблемот и што да се стори за да се избегне овој непријатен симптом. Кои вежби ќе бидат ефикасни за ублажување на болката во долниот дел на грбот. Третман со лекови и масажи.
  27 Април 2021
 • Ние ќе ви кажеме како да третирате артроза на колен зглоб користејќи народни методи: прочитајте корисни методи, лекови и рецепти за традиционална медицина и заборавете на болката во коленото.
  27 Април 2021
 • Написот ги опишува симптомите и третманот на остеохондрозата со народни лекови и лекови, а исто така претставува сет на вежби.
  27 Април 2021
 • Што е остеохондроза на торакалниот 'рбет? Причини, симптоми и знаци на болеста. Третман на остеохондроза на торакалниот регион.
  27 Април 2021
 • Болката во грбот не е независна патологија, туку манифестација на истовремена болест. Затоа, појавата на таков симптом бара темелна и сеопфатна дијагноза.
  14 март 2021
 • Како да се надмине болката во вратот, причината за остеохондрозата, како да се справиме со овој проблем, физичката активност, обезбедување нормална количина кислород, не можете да седите долго време, ергономијата, особено диетата.
  8 март 2021
 • Како да се третира остеохондрозата на цервикалниот 'рбет, карактеристиките на болеста, причини, симптоми, дијагноза, третман, терапија со лекови, физиотерапија, терапија за вежбање, традиционална медицина, карактеристики на исхраната, превенција, здравје на' рскавицата и диета.
  7 март 2021
 • Како да се третира остеохондрозата дома, опасноста од болеста, првите знаци, народни лекови, масажа и терапевтски бањи, рачна терапија.
  8 Јануари 2021
 • Причини за болка во зглобовите на прстите, симптоми на веројатни болести. Методи на лекување на болка: лекови, гимнастика и рачна терапија, рецепти за традиционална медицина.
  27 Декември 2020
 • Лумбална болка: причини, симптоми на можни болести, видови, локализација, особено кај жени и мажи, прва помош, преглед и преглед, терапија (лекови, терапевтски вежби и масажа, физиотерапија, хирургија, народни лекови), специјалистички препораки.
  24 Декември 2020
 • Причини, симптоми и манифестации на дегенеративни диск заболувања на lumbar ' рбетот. Лекување на дегенеративни диск заболувања на lumbar ' рбетот.
  2 Јуни 2020
 • Osteochondrosis на торакална: што е тоа, предизвикува, степен, симптоми на болест, која се јавува psychosomatics. Дијагноза, третман компликации и спречување на торакална osteochondrosis. Советите на лекарите
  2 Јуни 2020
 • Лекување на грлото на дегенеративни диск болест дома. Она лекови може да биде за пиење, лековити бањи, масажа, народни лекови и терапевтски вежби, резултатите.
  2 Јуни 2020
 • Она што е остеоартритис и она што се факторите на ризик. Симптоми, дијагноза и ефективни третмани.
  29 Мај 2020
 • Болка во грбот во lumbar регионот: 'рбетниот osteochondrosis,' рбетен синдром со други патологии причини на болка кај жените, и други причини и болести, долниот дел на грбот кај деца. Видови на болка симптоми и дијагноза на патологии на грбот. Различните методи на третман и превенција.
  29 Мај 2020
 • Грлото на osteochondrosis. Причини. Симптоми на грлото на дегенеративни диск болест. Компликации. Дијагноза. Лекување на грлото на дегенеративни диск болест. Превенција.
  29 Мај 2020
 • Болки во грбот може да биде предизвикана од различни причини. Се опише најчестите причини за болка во грбот се среќаваат во практиката: болка во горниот дел на грбот, во lumbar регионот и над ниско во грбот.
  2 Мај 2020
 • Остеоартритис на колкот заеднички — симптоми и лекување, опис на болест, Механизми на болеста, Причини и фактори кои доведуваат, Симптоми, Дијагноза, хирургија
  1 Април 2020
 • Коленото артритис нарекува "остеоартритис". Болеста полека, полека доведува до уништување на зглобната, ' рскавицата, коска коленото. Методи на лекување се избираат во зависност од степенот на болеста.
  5 март 2020
 • Грлото на osteochondrosis или spondylosis се јавува како резултат на промените на формата и структурата на пршлените. И покрај фактот дека вратот е доста краток во однос на вкупната должина на 'рбетот, речиси е најважниот дел на' рбетот.
  5 март 2020
 • Артритис и остеоартритис што е разликата? За да се разбере ова, ние треба да се познава Општите карактеристики и карактеристики на настанување, ризични фактори и настанување на секоја болест.
  4 март 2020
 • Osteochondrosis е обемот на сериозна болест може да биде патологија или резултат на повредата. Osteochondrosis на lumbar ' рбет ограничуваат мобилноста на личноста, способноста да се водат нормален живот.
  4 март 2020
 • Симптоми на дегенеративни диск заболувања на цервикален ' рбет: опис на сите манифестации на болеста, фотографии од своите фази, и кои се првите знаци на болеста?
  4 март 2020
 • Ниско во грбот се нарекува хронични дегенеративни штета на интервертебралните дискови со следните вклучување во патолошки процес на ' рбетен тела и интервертебралните зглобовите.
  1 март 2020
 • Osteochondrosis на цервикален ' рбет, 1 степен е на самиот почеток на болеста и постои мала болка во вратот кога долго статични пози. Osteochondrosis тешка форма доведува до синдром на ' рбетен артерија, која може да доведе до инвалидитет.
  1 март 2020
 • Коленото остеоартритис се карактеризира со фактот дека процесот на уништување на рскавицата на зглобот. Кои боледуваат од таква болест е обично постарите лица. И така, прочитајте повеќе..
  31 Декември 2019
 • Таквите болести како osteochondrosis на грлото на матката, можат успешно да се третираат дома. Постојат неколку начини да се третираат дома. Osteochondrosis на цервикален ' рбет може да предизвика herniation на грлото на матката или издаденост.
  1 Декември 2019
 • Osteochondrosis – болест според статистичките податоци, симптомите кои се забележани во 9 од 10 луѓе. Болеста се развива поради физиолошки (т.е. нормално, под, природата) ослабување на моќта на интервертебралните дискови.
  16 Ноември 2019
 • Причините за појава на артритис, симптоми и знаци. Дијагноза и третман на болеста. Карактеристики на лезии во глуждот, колената, колковите заеднички. Превенција.
  16 Ноември 2019