Инструкции за употреба Hondrocream

Како да се користи крем Hondrocream

Крем osteochondrosis, arthrosis и болки во зглобовите произведени во Македонија и во погодно цевка. Крем ублажува болката во мускулите и лигаментите, ја враќа коска и ' рскавица ткиво, ја подобрува циркулацијата на крвта.

Индикации за употреба:

  • Артритис, arthrosis, osteochondrosis и други болести на зглобовите и ' рбетот.
  • Повреди, sprains, dislocations.
  • Хирургија, пренесува на зглобовите.
  • Возраст над 40 години.
  • Зголемена физичка активност (спорт, екстремни спортови, прекумерна тежина).
  • На sedentary начин на живот.

Контраиндикации

Благодарение на неговите природни состав, крем Hondrocream нема контраиндикации. Неговата безбедност е потврдено во клиничките испитувања. Поради својата безбедност крем може да се препорача за сите категории на население.

Инструкции за употреба

Крем треба да се нанесува на чиста и сува кожа. Треба да се притисне малку крем од цевка за да се погодената област и потоа се ФАЌА за тоа во кожата со светлина масажа движења. Околу еден час, да не се изложуваат на апликацијата за вода, крем има време за да се апсорбира.

Се применуваат лекови треба 2-3 пати на ден.

прирачник за примена на крем